Luwr to dawny pałac królewski, a obecnie jedno z największych i zarazem

najczęściej odwiedzane muzeum świata. Jego zbiory liczą ok. 35,000 dzieł sztuki i rozmieszczone są w siedmiu działach: Starożytny Egipt; Starożytny Bliski Wschód; Starożytna Grecja; Starożytny Rzym; Sztuka Islamu; Rzeźba; Malarstwo; Rzemiosło Artystyczne, Rysunek i Grafika.
To w Luwrze znajduje się najbardziej znany obraz świata –

Mona Lisa Leonarda da Vinci.
LOUVRE 2
Szklana piramida, czyli wejście do Luwru
Stacja metra: Palais Royal – Musée du Louvre

 

Godziny otwarcia: codziennie m/y 9 :00 a 18:00 (w środy i piątki do 21:45). Muzeum jest zamknięte we wtorki oraz 1 stycznia, 1maja i 25 grudnia. W pozostałe dni wolne od pracy i święta Luwr pozostaje otwarty.

 

Bilet wstępu: 12 €
Wstęp darmowy dla osób poniżej 26 roku życia. Poza sezonem (1.10-31.03) w każdą 1szą niedzielę miesiąca, a także 14 lipca wstęp do muzeum jest bezpłatny .

 

Więcej informacji na stronie internetowej muzeum
[box style=’note’]Luwr zwiedzałam trzy razy – zawsze w 1szą niedzielę miesiąca.  Pierwsze podejście było nieudane, pomimo tego, że wybraliśmy się tam wcześnie rano. Niestety oprócz nas, co najmniej 300 osób czekało już pod szklaną piramidą… poddaliśmy się i poszliśmy wtedy do Muzeum Orsay.
Za drugim podejściem zmieniliśmy strategię i poszliśmy do Luwru tuż przed godziną 17tą. Przed nami było kilkanaście osób i po paru minutach udało się dostać do środka.  Mona Lisa (zwana również La Joconde), która była pierwszym celem wizyty okazała się malutkim obrazem. Ruszyliśmy dalej. Mapki, które można dostać tuż po wejściu pomagają odnaleźć się w tym największym na świecie muzeum…
Za drugim podejściem odwiedziliśmy część działu poświęconego malarstwu z dziełami Rubensa, Rembrandta i innych znakomitych malarzy. Wejście do Luwru niecałe dwie godziny przed zamknięciem pozwala uniknąć kolejek i nacieszyć się dziełami sztuki bez zmęczenia spowowanego całodniowym zwiedzaniem. [/box]

 

Powiększ mapę

By Anna

Zwiedza, odkrywa i wciąż na nowo poznaje Paryż, w którym mieszka od paru lat. Chciałaby, aby strona stała się miejscem wymiany doświadczeń i spostrzeżeń związanych z pobytem w Paryżu - tym wakacyjnym i tym nieco dłużym...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *